Hakkımızda

Hikayemiz eski olsa da tutkumuz ve heyecanımız ilk günkü gibi yeni… Köklerimiz 1952 senesinde Ankara Siteler’de Tipi Mobilya A.Ş. olarak atıldı. Bugün ise üçüncü kuşağın yönetiminde, Türkiye’de ve dünyada Coastal Homes markası olarak her geçen gün artan bir heyecan ve büyük hedeflerle yol almayı sürdürüyoruz.  


2005 yılında ev dekorasyonu alanında öncü global bir markanın Türkiye distribütörlüğünü alarak Addresistanbul Ev Dekorasyon Merkezi’nde ilk mağazamızı açtığımızda hikayemize yeni bir yön vermek istedik ve kendimiz üretmeye karar verdik. İlk olarak 2008 yılında Gebze’de başladığımız üretimimize, büyüme kapasitemize paralel olarak sırasıyla Alemdağ ve Tuzla Organize Sanayi Bölgesi’nde giderek gelişen üretim tesislerimizle devam ettik.

Her zaman “şık tasarımlı ve kaliteli mobilyayı, uygun fiyata üreterek kullanıcıya ulaştırma" vizyonuyla hareket eden ekibimiz, yüksek gustomuz, tasarım anlayışımız, kaliteli ve rafine üretimimizle müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı başardık. Daima daha iyisi için değişimi benimseyen bir şirket olarak, takip eden yıllarda hikayemizde yeniden yepyeni bir rotaya saptık ve tamamen yerli üretimle yola devam etme kararı aldık.

Hayal ederek keşfetme merakının izini sürerek ilk koleksiyonumuzu 2009 yılının sonlarında çıkardık. 2010 yılı koleksiyonumuz ile ulaştığımız yüksek beğeni ve satış başarısı ise bize ihracatın kapılarını araladı. Bir yandan Türkiye pazarında büyümeye devam ederken öte yandan önce Almanya sonra sırasıyla Ukrayna, Yunanistan, Belçika, Kıbrıs, İran, İzlanda, Danimarka, İsviçre, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere dünyanın farklı bölge ve ülkelerinde varlık göstermeye başladık.  

Bugün geldiğimiz noktada kendi hikayemizi baştan yazmanın gururunu yaşıyor, ‘Doğal’ mobilyanın ve ‘New England’ tarzının en başarılı temsilcilerinden biri olarak yaşam alanlarına değer katıyoruz. İngiltere, Almanya, İsviçre, Yunanistan ve Kıbrıs gibi pazarlarda da çok aranan ve satılan bir marka olarak dünyanın pek çok yerinde kendi tasarım perspektifimizden bir iz bırakıyoruz.

Tasarımlarımızla dünyada olduğu gibi ülkemizin farklı noktalarında da insanların hayatlarına dokunmaya, en güzel anlarında yanında olmaya devam ediyoruz. İstanbul Kalamış, Şişli, İzmir, Bodrum, Ankara, Samsun, Adana, İskenderun, Kıbrıs şubelerimizle ve eşsiz koleksiyonlarımızla yepyeni hikayelere ortak oluyoruz. Koleksiyonlarımız için verdiğimiz teslim süreleri ve bu sürelere bağlı kalışımızdaki istikrarla hikayemizi sürdürüyor, en önemlisi de tüm ürün gruplarımızı aynı çatı altında üretip sevk ederek eksiksiz hizmet veriyoruz.

Her zaman yeni hikayelerin peşinde, keşfetmenin izinde…

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.